Pisz artykuły, nagrywaj filmy i muzykę, wrzucaj pliki, rób zdjęcia, pisz blogi
Strona główna arrow Styl życia arrow Scrabble
  :: Filarum.pl - opinie o pierwszej darmowej pożyczce   :: Smart Pożyczka. Opine o ofercie   :: Konto Inteligo - Nasze opinie   :: Wonga.com - nasza opinia   :: NetCredit i InCredit - zanim pożyczysz
Scrabble
Na świecie istnieje wiele rodzajów gier planszowych, które wymagają od graczy uwagi, rozeznania oraz dużej ilości sprytu. Jednak musze przyznać, że nigdy nie byłam do nich jakoś szczególnie przekonana. Zawsze wydawało mi się, że największe znaczenie w takiej zabawie ma łut szczęścia i tyle. Oczywiście – w każdej grze – przypadek ma znaczenie, jednak trafiłam nareszcie na taką, która podbiła moje serce. Są to scrabble – najpopularniejsza gra słowna na świecie. Tutaj duże znaczenie odgrywa nie tylko los, ale o wygranej decyduje w dużej mierze znajomość własnego ojczystego języka. Po raz pierwszy zetknęłam się ze scrabblami cztery lata temu, kiedy podczas wakacji rodzina mojego męża rozsiadła się wokół stołu na działce i zaproponowała mi udział w rozrywce intelektualnej. Zaciekawiona usiadłam i zostałam zapoznana z regułami gry. Okazały się stosunkowo łatwe, ot – układanie wyrazów z wylosowanych literek. Jednak w trakcie zabawy zrozumiałam, że zasób słownictwa, umiejętności słowotwórcze i chytre sztuczki też mają znaczenie. Od tamtej pory wsiąkłam w scrabble na dobre. Znalazłam w sieci innych scrabblistów, którzy założyli w całym kraju swoje kluby i regularnie urządzają spotkania. Ponadto w Internecie można grać na żywo z przeciwnikami, którzy są zarejestrowani pod pseudonimami na stronie z grą online. Sądzę, że jest to naprawdę rewelacyjna rozrywka, hobby, w które można wciągnąć całą rodzinę. Niesłychane jest to, ile nowych wyrazów poznałam biedząc się nad ułożeniem czegoś mądrego ze słownikiem w rękach. Moja siostrzenica i siostrzeniec męża mają po pięć lat, a dzięki wersji dla najmłodszych umieją i czytać i układać pierwsze wyrazy. Myślę, że taki sposób spędzania czasu z rodzina pozwala nie tylko rozwijać język, ale także wzmacniać więzi. Wszak emocje towarzyszące grze są o wiele bardziej wartościowe, niż patrzenie w ekran telewizora. Polecam wszystkim scrabble – zdrowy nałóg!

Zobacz profilmazur mazurro

Województwo: zachodniopomorskie
Miasto: Szczecin

O sobie:

Komentarze (1)Add Comment
...
Napisane przez tomek, luty 10, 2015
Od czasu istnienia portali wręcz pozwalających wygrywać w scrabble czy literaki, będących wyrafinowanymi słownikami języka polskiego ta gra traci sens.

Budowanie anagramów z podanych liter po prostu niszczy przeciwników.

Spróbuj wręcz przegrać korzystając np z portalu http://scrabblemania.pl

Napisz komentarz

security code
Wpisz ten kod

busy
 
Oceny: / 1
KiepskiBardzo dobry 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Nie jesteś zalogowany.

Ostatnio dołączyli
Artykuły
Najlepsi autorzy
Biznes (60)
Internet (13)
Kultura (8)
Ludzie (29)
Media (6)
Polityka (23)
Sport (9)
Styl życia (63)
Technika (22)
Moda (12)
Promo (10)
Proza (2)
Poezja (0)
Muzyka (1)
Podróże (19)
Film (2)
Telewizja (1)
Polonia (0)
Różne (278)
Razem: 2 online
Użytkowników: 0 / Gości: 2
Brak zarejestrowanych użytkowników