Pisz artykuły, nagrywaj filmy i muzykę, wrzucaj pliki, rób zdjęcia, pisz blogi
Strona główna arrow Styl życia arrow Czy istnieje przyjaźń damsko-męska?
  :: Filarum.pl - opinie o pierwszej darmowej pożyczce   :: Smart Pożyczka. Opinie o ofercie   :: Konto Inteligo - Nasze opinie   :: NetCredit i InCredit - zanim pożyczysz   :: Ciekawe miasta Chorwacji- Zadar
Czy istnieje przyjaźń damsko-męska?
To pytanie nurtuje ludzkość od wieków. Oskar Wilde twierdził, że między mężczyzną a kobietą przyjaźń nie jest możliwa. Namiętność, wrogość, uwielbienie, miłość - tak, lecz nie przyjaźń. W podobnym tonie wypowiadał się Molier, który twierdzi, że przyjaźń ta jest preludium miłości. Przyznać trzeba, że punkt widzenia mężczyzn tej kwestii wydaje się być nieco sceptyczny, bo przecież ileż z nas, kobiet, obraca się w towarzystwie mężczyzn.


Jedna z moich przyjaciółek twierdzi, że z tak odmiennie od nas skonstruowaną osobą nie można się przyjaźnić. Uważa, że trzeba zadać sobie pytanie, czy to przyjaciel, czy może zwykły kolega lub znajomy. Zapytała mnie ostatnio „Czy dzwonisz do niego, kiedy rozstajesz się ze swoim mężczyzną? Czy doradza ci, jaką sukienkę powinnaś kupić? W jakiej fryzurze ci do twarzy? Prawdopodobnie nie.” Ale czy wspólne wykonywanie tych czynności jest wyznacznikiem przyjaźni. Zamiast o fryzjerze możemy wszak rozmawiać o piłce nożnej, a dyskusję o sukienkach zamienić na rozmowę o samochodach, telefonach itp., o ile pasje te nas łączą. Dla mężczyzn mniejsze znaczenie ma konwersacja, no i nie znają się na kolorach. Jednak przyjaźń damsko-męska istnieje, chociaż nie ma tak naprawdę nic wspólnego z relacjami dwóch przyjaciółek.

Ja mam to wielkie szczęście, że przyjaźnię się z mężczyzną od wielu lat i jest to dla mnie jedna z najważniejszych w życiu osób. Przeżyliśmy razem dzieciństwo, dorastanie, wzloty i upadki i zawsze byliśmy dla siebie wsparciem. Taki związek nie polega na siedzeniu godzinami przy kawie i jęczeniu, jak to strasznie źle jest być młodym, jak to okropni są ludzie czy też ubolewaniu, że znowu się przytyło. To jest świadomość, że w razie potrzeby znajdzie się pomocna dłoń, że jest się z kim pośmiać i popłakać. Mój przyjaciel stał się też bliski mojemu mężowi, był zresztą świadkiem na naszym ślubie i od teraz stanowi ważną część naszej rodziny. Przyjaźniąc się z facetem trzeba pamiętać o jednym – o wzajemnym szacunku. Wtedy, jak i w przyjaźni z kobietą – można liczyć na sukces.


Zobacz profilmazur mazurro

Województwo: zachodniopomorskie
Miasto: Szczecin

O sobie:

Komentarze (36)Add Comment
...
Napisane przez Małgorzata, lipiec 12, 2013
Ja spotykam się z chłopakiem od roku. Tez jesteśmy przyjaciółmi, mimo że łączy nas łóżko bardzo mi zawsze pomaga, wspiera mnie i jest przy mnie. Od niedawna zaczynam coś do niego czuć ale chyba lepiej tego nie mówić żeby nasze relacje się nie popsuły.
...
Napisane przez natalya, czerwiec 24, 2013
" (...)Przyjaźniąc się z facetem trzeba pamiętać o jednym ? o wzajemnym szacunku " ??? Przecież dlatego jesteśmy Przyjaciółmi. o tym nie trzeba pamiętać. Cóż za płytkość i brak wysublimowanej głębi.....(sic!)
...
Napisane przez natalya, czerwiec 24, 2013
Cóż za bzdura !!!! śmiem od razu skomentować .
Mam dwóch przyjaciół. Pierwszy jest gejem, drugi hetero (w związku). Traktujemy siebie jak brat-siostra. ZAWSZE mogę zadzwonić o północy, upita porto , zawsze na zakupach doradzamy sobie wspólnie, zawsze rozmawiamy o wszystkim, zawsze doradzamy sobie w sporach z partnerem (owszem, sekret męża i żony jest poufny,żeby ktoś nie przytoczył tutaj od razu wylewności na ramieniu owego Przyjaciela). ja-kobieta doradzam jako kobieta, On-mężczyzna, ma inny punkt widzenia. Jeśli ktoś twierdzi,że taka PRZYJAŹŃ (bratnia dusza,jak rodzeństwo) jest niemożliwa....nie dorósł do Przyjaźni. To smutne.

***
Wszystko pływa,
co nie znaczy, że wszystko płynie.
...
Napisane przez Derek Werek, czerwiec 11, 2013
Czytając komentarze do artykułu czuję się lekko zniesmaczony. Ogólnie osoby negujące taką przyjaźń podzielić można na dwa obozy. Pierwszy: wcześniej czy później przyjaźń przeradza się w miłość; i drugi: nie możliwe, bo kończy się to seksem.

Tym pierwszym współczuję szczególnie. Czy mam rozumieć, że osoby te uważają, że miłość zabija przyjaźń? Albo tutaj ktoś nie rozumie czym jest przyjaźń albo nie rozumie czym jest miłość. Każdemu bym życzył, by osoba którą się kocha była jednocześnie przyjacielem. Ba! Nie wyobrażam sobie by wiązać się z kimś, kto tym przyjacielem nie jest.
Bliskość, serdeczność, wzajemne oddanie i zaufanie są fundamentem każdego związku, czy to opartego tylko na przyjaźni czy więcej: miłości.

Drugim współczuję nieumiejętności utrzymania przyjaźni. Ta bowiem często wymaga własnego poświęcenia. Owszem, zgodzę się, że pożądanie może i pewnie często się pojawia. Ja jednak patrzę na to jak na umiejętność wytrwania w przyjaźni. Sam fakt, że dla kogoś chuć jest silniejsza niż budowana przyjaźń nie oznacza wcale, że tak jest w każdym przypadku. Znaczy to tylko, że warto się zastanawiać nad samym sobą a nie nad istnieniem przyjaźnie pomiędzy kobietą a mężczyzną.

Sam mam przyjaciółkę. Niedługo minie 10 lat naszej przyjaźni. Nie będę oszukiwał nikogo, a przede wszystkim samego siebie - pragnę ją. Ale to właśnie ze względu na naszą przyjaźń trzymam chuć na wodzy, bo to jest prawdziwa przyjaźń, a ja gotowy i zdolny jestem do wyrzeczeń.

Kończąc, nie potrafię nie odnieść się do wypowiedzi Adama. Stary! Strasznie mi przykro, jeżeli dla Ciebie przyjaźń to hasanie z gołym tyłkiem po ulicy. :(
...
Napisane przez Adam, maj 04, 2013
Zawsze warto się wypowiedzieć. Nie wiem tylko, czy temat nadal aktywny. Nie wierzę w przyjaźń damsko-męską. Nie potrzebuję doświadczenia jakiegokolwiek. Jedyne na czym oprę swoje stanowisko to przyjaźń (jak w moim przypadku) z kolegą.
Jesteśmy niesamowicie sobie bliscy. Mówimy najskrytsze tajemnice, bo wiemy, że rozumiemy siebie nawzajem. Nikomu innemu nie byłbym w stanie powiedzieć czegoś takiego.
Czasem kiedy pijemy w towarzystwie samych chłopaków (czyli przypomnę, że jesteśmy bez dziewczyn) robimy dziwne rzeczy, typu bieganie nago, siedzenie nago itp. rzeczy związane z własną prywatnością. Na tym oprę swoją tezę, bo jak w relacjach damsko-męskich, o to się głównie rozchodzi.
Czemu mężczyźni nie potrafią robić takich głupich rzeczy przy kobietach (albo raczej z kobietami)? Bo nam w głowie wtedy przychodzi tylko seks - kiedy widzimy nawet częściowo gołą kobietę. Nic nie poradzę, tak jesteśmy zbudowani. Tak po prostu jest, nie ma co ukrywać. Ale faceta ciężko wydymać, co?
Do tego zmierzam. Są rzeczy, których nie zrobi się w towarzystwie kobiet. Skoro nie zrobi się tego w towarzystwie kobiet, a to samo można robić w towarzystwie innych kolegów, to czegoś tutaj brakuje.
To jest to. Jak widać, jest mała różnica (bo nie wszystko jednak da się robić z dziewczynami) między przyjaźnią między facetem, a innym facetem oraz między facetem, a dziewczyną. Ta przyjaźń nigdy nie będzie taka sama, a to z winy naszej natury. O ile małolaty nie wiedzą, jak zachowuje się dorosły mężczyzna ( \- 16-17 lat), o tyle dorośli wiedzą czym kończą się takie kontakty. Nie uwierzę nikomu, kto powie, że ma przyjaciółkę. Chyba, że jest niesamowicie brzydka, albo nadal nie wie, co to potrafi być przyjaźń.
Nie wiem czy te same płcie, ale przynajmniej u facetów: Potrafimy za NAJlepszym przyjacielem skoczyć w ogień - dosłownie. Za to nie wiem potrafimy osiągnąć coś takiego z kobietą.
Tutaj kłania się historia. Mężczyźni od tysięcy lat trzymali się tylko siebie, bo tylko dzięki swej męskości mogli przeżyć. Stąd ta więź. Nie ma co się wykłócać, bo kobiety zaczęły być (prawie) na równi traktowane, dopiero od 100 lat. Stąd takie poświęcenie dla przyjaciela. Czasem ryzykuję mówiąc, że przyjaźń (ta wielka) między facetami) potrafi być większa niż miłość między kobietą i mężczyzną, ale absolutnie nie, jeśli chodzi o ojca i rodzinę.
...
Napisane przez Milena, marzec 28, 2013
powiem tak kiedys miałam przyjaciela i zdażyło sie cos co nie powinno jak nie trudno sie domyslec juz sie nie przyjaznimy wszystko sie popsuło. A jeszcze zebybyło ciekawiej obydwoje bylismy w związkach mój sie rozpadł a on jest ze swoja dziewczyna. To utwierdza mnie ze taka przyjazn nie istnieje
...
Napisane przez kasia, marzec 24, 2013
przyjaznie się z męszczyzną od 7 lat. jestem w nim zakochana od 3 lat, on przez długi czas o tym nie wiedział bo ja po prostu nie chciałam psuć naszych relacji. ale pol roku temu dowiedział sie. ale zachowuje sie tak jakby nicsie nie stalo, puscil to mimo uszu. jest tak, ze ja mu pomagam zproblemami jesli chodzi o dziewczyny. tu juzprzestalam sie liczyc ja, uszczesliwia mnie to ze pomagam jemu. probowałam z nim zerwac kontakt-nie potrafie. probowalam zakochac sie w kims innym-nie potrafie. co mam zrobic zeby go nie stracic ?
...
Napisane przez carlsberg , styczeń 03, 2013
poda mi ktoś czym jest w/g Was przyjaźń ??

taka definicje strikte książkową ??

bo każdy tu pisze ze to jest tak, czy tak i robi się bajzel...
...
Napisane przez Stachu, styczeń 01, 2013
Przyjaźń jest bardzo ważna i istnieje ale ma tez i swoje zakręty, które powodują, że przetrwa tylko ta prawdziwa. Pracuję w jednej firmie z moją przyjaciółką, ma najpiękniejszy uśmiech jaki widziałem, a jej spojrzenie przyprawia mnie o zawrót głowy, zawsze mówiłem jej różne rzeczy nie szczędząc komplementów, na początku naszej znajomości ustaliliśmy, że to tylko przyjaźń bo ja jestem żonaty, a ona nie zamierza rozbijać związków, powiedziała to wiedząc o tym że mam problemy małżeńskie i wszystko skłania się ku rozwodowi. Wiele razy powtarzałem, że przyjaźń między nami jest jak kruchy lód, który może się pod nami złamać. Pomimo tego, że w moim życiu jest jak jest to możemy sobie o wszystkim powiedzieć, znamy swoje największe osobiste tajemnice i wzajemnie się wspieramy. Z różnych okazji wysyłałem jej kwiaty, raz zdarzyło się że wysłałem jej takie, które ledwo mogła podnieść. Wiem, że tymi gestami doprowadziłem do tego, że moja jedyna najwspanialsza przyjaciółka powiedziała mi tak: "przestraszyłam się tych kwiatów i postanowiłam się usunąć" po tych słowach wróciła do swego byłego chłopaka mówiąc mi, że chce mieć mnie na całe życie jako przyjaciela - bo ukochani prędzej czy później odchodzą. Kocham ją jak przyjaciela jest dla mnie bardzo ważna to właśnie ona daje mi tyle energii, wystarczy że się uśmiechnie przechodząc obok albo specjalnie trąci łokciem, że niby przypadkiem aby tylko zaczepić. Jedno spojrzenie i od razu oboje wiemy że musimy pogadać. Moja przyjaciółka to największy Skarb jaki mam. Nikt i nic nie zniszczy naszej przyjaźni. Czasem tylko trzeba wylać sobie kubeł zimnej wody na łeb i znów jest dobrze.
...
Napisane przez #6, listopad 05, 2012
Nie prawda, jestem przyjacielem kobiety, ( mężatki z dwojgiem dzieci) owszem dziewczyna jest bardzo ładna, ale jesteśmy tylko ( albo aż ) przyjaciółmi! Nigdy nie pozwoliłbym sobie na pójście z Nią do łóżka, po co mam psuć czyjś związek? ma kochającego męża, ma dzieci są szczęśliwi, ja jestem przyjacielem, relację między nami ustaliliśmy jak tylko zaczęło nam się dobrze układać, ja znam swoje "miejsce w szeregu". Jak pokłóciła się z mężem ja trzymałem raczej Jego stronę, namawiałem Ją, żeby to Ona pierwsza wyjęła rękę na zgodę.
...
Napisane przez Przyjaciel Kobiet, listopad 05, 2012
Bzdura!!To zawsze kończy się w łóżku.Znam to z doświadczenia.A skoro autorka artykułu nie przespała się ze swoim "przyjacielem" to musi być strasznie paskudna i brzydka :) Przyjaźń taka nie istnieje.Facet tylko udaje nieświadomie przyjaciela a tak naprawdę zależy mu na czymś więcej!Wykorzysta każdą sytuację aby się zbliżyć do kobiety coraz bardziej aż wylądują w łóżku!!Każdy moment załamania i nie szczęścia kobiety skłania ją ku niemu (przyjacielowi).A my tylko na to czekamy :)Pocieszamy, pocieszamy aż stajemy się jej najbliżsi w danym momencie co powoduje że ufa nam bezgranicznie, nawet tak że pójdzie z nami do łóżka :) TAK TRZYMAĆ PANOWIE!!!
...
Napisane przez oliwia, sierpień 29, 2012
Przyjażń damsko-męska istnieje dopóki jedna osoba nie wyzna drugiej osobie miłości ...
...
Napisane przez #6, sierpień 28, 2012
Piszecie, że wierzycie w przyjaźń między dwojgiem ludzi przeciwnej płci pod warunkiem, że żadna ze stron nie zakocha się w przyjacielu i nie przekroczy pewnej granicy. Czym wg was jest przyjaźń? czy to nie jest bezwarunkowa miłość z wyłączeniem cielesnych doznań?
...
Napisane przez Kacha, sierpień 20, 2012
Dla mnie przyjaźń damsko-męska istnieje.
Sama mam przyjaciela,Którego kocham jako przyjaciela.I nikogo więcej. kiedyś słyszałam że do niego pasuje. Ale ja tak nie myślę.Ale niekiedy w głowie mam że go kocham i czemu nie mógł mnie wybrać tylko naszą koleżankę. Musiałam byc twarda i dać sobie rade. taka jest moja teza
...
Napisane przez piotr, lipiec 29, 2012
Przyjaźń najprawdziwsza na świecie ta damsko męska nie istnieje. Mają rację Ci co piszą że i tak prędzej czy później któraś ze stron zapragnie coś więcej chyba że facet twardo sobie wmówi że nic nie chce. Tak jesteśmy ukształtowani, że u faceta budzi się mnóstwo emocji gdy ma przy sobie bliską mu kobietę. Ja w przyjaźń damsko-męską wierzę jeżeli mężczyzna to kastrat:P. Pozdrawiam :)
...
Napisane przez dusiek, lipiec 29, 2012
Mam ten sam problem dlatego sie tu znalazlam, mam przyjaciela.Dogadujemy sie wspaniale zawsze mozemy na siebie liczyc bez wzgledu na pore dnnia czy nnnocy, spedzamy ze soba bardzo duzo czasu. Dla niego olalam przyjaciolke. ale to naprawde nikt dla mnie wiecej jak tylko przyjaciel, ale niewiem co mysli on... moze liczy na cos ze kiedys sie wydarzy coc nie daje po sobie tego poznac. tak samo slodzimy sobie przytulamy sie.ale nie pozwole na to zeby cos z tego bylo bo tak wlasnie niszczy sie przyjazn..
...
Napisane przez kasia, lipiec 27, 2012
istnieje taka przyjaźń. Mam takiego przyjaciela, który jest na prawdę bardzo, ale to bardzo mi bliski. Kiedyś się w nim zakochałam(teraz też, ale to ukrywam, bo nie chce by ta przyjaźń znikła) i byliśmy razem. Później sobie wytłumaczyliśmy sobie wszystko i jesteśmy teraz najlepszymi przyjaciółmi. Są też małe sprzeczki, ale to szybko się łagodzi.
...
Napisane przez jasmin, lipiec 24, 2012
Jestem studentką V roku psychologii na Uniwersytecie Łódzkim. Pilnie poszukuję osób będących w związkach Friends with Benefits (przyjaźń z bonusem, na seks), które zechciałaby wziąć udział w badaniu do mojej pracy magisterskiej. Badanie jest całkowicie anonimowe, a jego wyniki są poufne i posłużą wyłącznie do celów naukowych. Każda osoba, która weźmie udział w badaniu jest dla mnie na wagę złota. Zdaję sobie sprawę z tego, że pytania otwarte w pierwszej części badania mogą zniechęcać, ale bardzo zależy mi na odpowiedziach na nie, bo są źródłem najcenniejszych informacji, których nie dadzą standardowe kwestionariusze. Jeżeli to możliwe poproście również swoją ?przyjaciółkę?/ ?przyjaciela? ze związku Friends with Benefits o wypełnienie badania.

Link do badania:

https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dG5vQkpmRkJwSmF4ekxWUERfSjd0bFE6MQ

Z góry ogromnie dziękuję za pomoc
...
Napisane przez Kasia, lipiec 15, 2012
Ja mam przyjaciela mezczyzne juz 3 lata i powiem szczerze ze na poczatku bylo dobrze jak zawsze a pozniej sie w nim zauroczylam i chcialam z nim chodzic i wogole a on powiedzial ze nie chce sie wiazac, bo by na nas gadali i popsuly by sie relacje miedzy nami a ja ze mozemy chociaz sprobowac a on nie. Pogodzilam sie z tym i teraz juz nic do niego nie czuje i jestesmy dobrymi przyjacielami.
Wiec ja mowie ze istnieje przyjazn damsko-meska.
...
Napisane przez Aniawawa, lipiec 02, 2012
Ja bardzo wierzę w przyjaźń damsko-męską. Mam kogoś, kto jest mężczyzną, a jest moim najlepszym przyjacielem, ponieważ potrafimy się dogadać, zrozumieć. wspieramy siebie wzajemnie. On bardzo często radzi mi w trudnych i ważnych dla mnie sytuacjach, a i ja mu pomagam, odwdzięczam się za to. Uwielbiamy spędzać razem czas. Ale nie czuję że to jest miłość. Ok. np często się przytualmy, tak jak to ma miejsce wśród przyjaciół, ale to nic więcej nie oznacza :) On też bardzo wiele razy udowodnił mi, że jesteśmy Przyjaciółmi. Nigdy nie zostawil mnie kiedy Go potrzebowałam, pyta co u mnie, jak sie powiodło coś o co go pytałam. Zawsze sie troszczy o mnie jak o kogoś bliskiego. Bardzo bardzo cenie sobie tą przyjaźń. On sam nawet mówil mi, że "Przyjaciel to ktoś kto jest kimś ważniejszym od siebie samego". dużo rozmawiamy na temat samej przyajźni, wiele mowiłam mu, że to dla mnie bardzo ważne uczucie. Przyajźń. My na prawdę możemy zawsze na siebie liczyć.
...
Napisane przez iwona, czerwiec 30, 2012
Mam przyjaciela od roku,ale nieszczęśliwie się w nim zakochałam,nie wiem czy on zaczął coś czuć do mnie.Nazywa mnie swą serdeczną przyjaciółką,tyle razy chciałam to zakończyć ale zawsze się odezwie do mnie,a ja jestem uległa.Uwielbiamy się ze sobą kochać,więc jak to nazwać???
...
Napisane przez Alicja, maj 14, 2012
Witam mam pytanie do was:
Mój stomatolog leczy mnie od roku zawsze miło rozmawiamy lubi mnie a ja jego nie raz puszcza do mnie oczka.
Ostatnio powiedział, abym nie krępowała się i dzwoniła do niego z każdym problemem i On nie chce być sztywnym niedostępnym lekarzem tylko chce być moim przyjacielem.
Ja odpowiedziałam za dużo nie myśląc bo tak chyba wypadało, że zaproszę go na kawę, a On na to że o właśnie
Ja nie wiem czy On zauważył, że mi się podoba i chce mnie spławić czy ?nie wiem sama proszę o przetłumaczenie jak wy to rozumiecie? dziękuje
...
Napisane przez Alicce, kwiecień 23, 2012
Mam przyjaciela faceta. Ale zanim się to stało, między nami był układ, chodziło o seks. Sprawy się pogmatwały bo ja się zakochałam, a on chciał tylko bliskości. Odrzucił mnie, ale jak sobie wszystko wyjaśniliśmy to wszystko wróciło na właściwy tor. Nie czuję już nic do niego, oprócz miłości przyjacielskiej. Nic więcej. I o to chyba chodziło, aby się przekonać co by było gdyby...
...
Napisane przez Nieważne, styczeń 09, 2012
witam chciał bym sie wypowiedzieć na ten temat otóż, na pytanie czy przyjaźń damsko męska istnieje ? odpowiem tak
najprawdziwszym faktem jest to ze jedna osoba może się zakochać a druga chce sie tylko przyjaźnić wtedy ryzykujemy i mozemy zepsuć kontakty miedzy obojgiem, poniewaz ta osoba która chce sie tylko przyjaźnić moze obawiać sie o niekontrolowane ruchy, dziwne zagrania ze strony drugiej osoby. Tak samo można kochać osobe jako przyjaciela, i poprostu mówić do siebie kocham cie lecz zakochać sie w przyjaciółce jako w dziewczynie oznacza nic innego jak to że nie wystarcza ci ona jako przyjaciółka lecz potrzeba czegoś więcej. Warto spróbować ponieważ o prawdziwą przyjaźń nie trzeba walczyć a o fałszywą nie warto więc nawet jak byś wyznał drugiej osobie miłość to nic by ci nie zaszkodziło.
...
Napisane przez Małgorzata, grudzień 13, 2011
A ja jestem w przyjazni z mezczczyzna .Chociaz jest to wirtualna przyjazn .Ale niedlugo juz nie bedzie to tylko wirtualna przyjazn . Mamy szanse sie spotkac i poznac w swiecie rzeczywistym poniewaz oboje pracujemy w tej samej firmie tylko kazde z nas mieszka w innym kraju ..Wiem ,ze mu sie podobam i on mi rowniez Ale zadne z nas nigdy tego niepowiedzialo wprost .A nasza przyjazn trwa juz rok .
Powiedzielismy tylko sobie ,ze moze laczyc nas tylko przyjazn i jezeli ktores z nas kiedys bedzie chcialo czegos wiecej to niestety ale musimy sie rozstac .Oboje jestesmy dojrzalymi ludzmi .Kazde z nas jest w zwiazku i chce w nim byc nadal .
I zadne z nas nigdy nie zamierza przekraczac tej cienkiej granicy miedzy miloscia a przyjaznia .W trudnych chwilach dla kazdego z nas jestesmy dla siebie oparciem .I najdziwniejsze w tym wszystkim jest to ze zadne z nas nie szukalo tej przyjazni na sile ona nas znalazla i jest nam z tym dobrze .
...
Napisane przez marianna, październik 04, 2011
Hej, jesli twoj chlopak ma przyjaciolke lub utrzymuje kontkat z byla,a tobie sie to nie podoba to koniecznie napisz. A moze sam/a przyjaznisz sie z kims, a druga polowka ma z tym problem? Jesli takie sytuacje nie sa wam obce napiszcie na adres : marianna.ewa@gmail.com lub dzwoncie 503 206 258. Chetnie poruszymy ten temat w popularnym programie obyczajowym. Czekamy !!!
...
Napisane przez Magda-Lena, sierpień 18, 2011
Nie wierze w taka przyjaźń.Mój chłopak ma przyjaciólke ale nie wierze ze to zwykla przyjaźń lata do niej co chwile jak tylko do niego napisze.mamy dziecko dla ktorego nie ma czasu bo wiecznie ta przyjaciolka dzwoni i on idzie.Mimo ze ona ma chlopaka to go nie kocha.Jest z nim by pokazac ze go ma i ze nie chce byc z moim chlopakiem moze tylko po to by udac durnia.Ale jak on tylko wyjezdza na miesiac to zaczynaja sie telefony i widomosci.A ja nie mam nic do powiedzenia.Wiec jak dla mnie nie ma przyjaźni mesko damskiej bo predzej czy później jest z tego uczucie.Mówi mi ze jej nie kocha ale to widac jak na nia patrzy i jak z nia rozmawia.
...
Napisane przez Karolina, kwiecień 23, 2011
Witam, potrzebuję pomocy. Zakochałam się w swoim "przyjacielu", ale problem głownie leży w tym, że on daje mi sprzeczne sygnały. W dodatku ma dziewczynę, lecz między nimi się nie układa i wydaje mi się, że ich związek niebawem dobiegnie końca. Mówimy sobie o wszystkim. Zaś jego zachowanie w stosunku do mnie bywa dziwne... Myślę, że każda kobieta odebrałaby to jako flirt. On niestety uważa się za mojego przyjaciela. A co myśli na prawdę... ?
Boję się, że jest inaczej. Chciałam dodać, że ta sama sytuacja miała miejsce rok temu, ale później pojawiła się jego dziewczyna.
Nie chcę z nim rozmawiać na ten temat, bo boję się że kontakt między nami się zepsuje. A jak inaczej można się dowiedzieć jaka jest prawda ? Nie potrafię przestać o nim myśleć, codziennie rozmawiamy ze sobą...
...
Napisane przez kasia, kwiecień 20, 2011
cześć. Przyjażń damsko-męska nie istnieje.wcześniej czy pózniej któraś ze stron się zakocha a wtedy jest problem. Doświadczyłam to na własnej skórze i nikomu tego nie rzyczę.Mam męża ,dzieci on też ma żonę i dzieci,a mimo to nie mogę przestać o nim myśleć i ja dla niego też jestem kimś ważnym.Co dzień błądzę myślami ,jest mi ciężko.Męża kocham ale myślę o nim .
...
Napisane przez ziutek23, grudzień 02, 2010
fajny artykul na ten temat byl na http://www.onet.pl
...
Napisane przez Anna , wrzesień 22, 2009
możesz nawet nie wiedzieć o tym że on cię kocha, też miałam Takiego przyjaciela wszyscy mówili mi że on mnie kocha a ja widziałam w nim tylko przyjaciela w pewnym momencie połonczyło nas jego nieszczęście zmarła mu mama a ja jako najlepsza kumpela byłam cały czas przy nim to nas zbliżyło jeszcze bardziej. W życiu bywają takie momenty które decydują o wszystkim które nie powinny się wydażyc ale które są nam przeznaczone od początku naszego istnienia. Dziś y nim nie jestem praktycznie nie utrzymuje z nim kontaktu i jestem szczęśliwa bez niego.
...
Napisane przez Adullka, kwiecień 14, 2009
Kochani przyjaźń między kobietą, a mężczyzną istnieje do pewnej pory.Gdy przekroczy się tą cieniutką linię, która dzieli miłość od przyjaźni może być ciężko. Sama znajduje się w takiej sytuacji najpierw się zakochałam hmmm nie ja się zauroczyłam. A później zaprzyjaźniłam to był błąd, ponieważ straciłam przyjaciół ja o niczym innym nie myślałam był tylko ON Ale poczułam, że z dnia na dzień jest lepiej i boje się tego najlepszego. Czuje również, że on raczej też się we mnie zakochał. A ja już za długo czekałam teraz czuje się okropnie osiągnełam cel ale już go nie chcę!?Miłość to dwie dusze w jednym ciele.
Przyjaźń to jedna dusza w dwóch ciałach.
A gdy miłość łączy się z przyjaźnią,
powstaje wówczas jedność podwójna i zupełna?
...
Napisane przez Wiola i Marcin, kwiecień 05, 2009
Nie ma przyjaźni damsko męskiej!Wystarczy chwila,sekunda a któraś ze stron predzej czy później zapragnie czegoś więcej."Niby ta przyjaźń",bliskość sprawi,że któregoś dnia zapomnimy się,pojawi się nie czysta myśl i już nie ma mowy o przyjaźni.
...
Napisane przez Jakub Jastrzębski, październik 18, 2008
Ja też uważam, że istnieje przyjaźń między kobietą a meżczyzną. Jednak istnieje, że tak powiem, ryzyko zakochania się jednej ze stron. I wtedy sytuacja bardzo się komplikuje. Przzyjaźń jest częścią miłości (oczywiście tylko częścią) i istotnym jej elementem. To przecież w ukochanej osobie szukamy wsparcia, zrozumienia i partnera do rozmów. Myślę, że przyjaźń damsko-męska istnieje, jeśli od początku jest jasne dla obu stron,że nie ma możliwości zakochania sie w sobie.
...
Napisane przez Cashern, kwiecień 25, 2008
Nie wiem po co ten gornolotny wstep jesli skwintowalas to wlasnymi doswiadczeniami. Powiem tak: jedna jaskolka wiosny nie czyni, a jesli nie bedzie w tej sprawie jakis konkretnych badan (chocby statystycznych) to mozemy sobie plotkowac do upadlego i nic z tego nie bedzie. Chociaz to bardzo babska rozrywka mam wrazenie :D
...
Napisane przez yorg, kwiecień 24, 2008
Czy Twój przyjaciel jest z kobietą?

Napisz komentarz

security code
Wpisz ten kod

busy
 
Oceny: / 9
KiepskiBardzo dobry 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Nie jesteś zalogowany.

Ostatnio dołączyli
Artykuły
Najlepsi autorzy
Biznes (60)
Internet (13)
Kultura (8)
Ludzie (29)
Media (6)
Polityka (23)
Sport (9)
Styl życia (63)
Technika (22)
Moda (12)
Promo (10)
Proza (2)
Poezja (0)
Muzyka (1)
Podróże (19)
Film (2)
Telewizja (1)
Polonia (0)
Różne (278)
Razem: 3 online
Użytkowników: 0 / Gości: 3
Brak zarejestrowanych użytkowników