Pisz artykuły, nagrywaj filmy i muzykę, wrzucaj pliki, rób zdjęcia, pisz blogi
Strona główna arrow Styl życia arrow A może by tak pomoc domowa?
  :: Filarum.pl - opinie o pierwszej darmowej pożyczce   :: Smart Pożyczka. Opinie o ofercie   :: Konto Inteligo - Nasze opinie   :: NetCredit i InCredit - zanim pożyczysz   :: Ciekawe miasta Chorwacji- Zadar
A może by tak pomoc domowa?
Nazywamy je różnie: pomoc domowa, niania, opiekunka, gosposia. Najczęściej są nimi kobiety, które nie potrafią znaleźć zatrudnienia w innym miejscu, bądź próbują sobie dorobić trochę grosza na czarna godzinę. Często są to nielegalne imigrantki, matki samotnie wychowujące dzieci, rencistki i emerytki, studentki. Podobnie – ich zakres ich obowiązków jest różny i dostosowany do indywidualnych potrzeb pracodawcy. Pranie, sprzątanie, prasowanie, gotowanie, czasami opieka nad dziećmi bądź osobami starszymi. 

Plusów zatrudnienia gosposi jest wiele. Kobieta przedsiębiorczą jest wówczas odciążona z prozaicznych zadań domowych, dzięki czemu więcej czasu może poświęcić na swój własny rozwój i karierę, co ostatnio jest modne i w Polsce. A i mąż nie będzie narzekał, że nie ma czystych skarpetek, a koszula nie wyprasowana, a i ulubiony obiadek zastanie na stole po powrocie z pracy, dzieci nie będą czekały dwie godziny przed szkołą, aż się je odbierze, bo akurat szef kazał zrobić coś, co było na wczoraj. Poza tym nie ukrywajmy, wiele z nas nie lubi wykonywać tych wszystkich czynności, więc zwykła wygoda też może być świetnym pretekstem do zatrudnienia gosposi. Mamy więcej czasu na relaks, dla rodziny. Przeciętnie pomocom domowym posprzątanie domu, zrobienie prania i wyprasowanie czystych ubrań zajmuje od dwóch do czterech godzin w zależności od wielkości mieszkania oraz czynności, jakie gosposia musi wykonać, a także profesjonalizmu zatrudnionej. Czas to pieniądz, a ten kto go ma, z powodzeniem może sobie darować zajmowanie się domem i zlecić to komuś zaufanemu.

Jeżeli chodzi o cenę, to oczywiście gosposia wynajęta przez specjalizującą się w tym procederze firmę jest najdroższa i zwykle cena każdej czynności jest dokładnie wyliczona, dzięki czemu wiemy, czego możemy się spodziewać. Jednak rynek w tym zakresie jest bardzo szeroki, dzięki czemu na pewno znajdziemy taką pomoc domową, na którą będzie nas stać. Ale nie dajmy się zwieść i jeżeli już takiej pomocy naprawdę potrzebujemy, to zwróćmy się o pomoc do firm, które zawodowo się zajmują zatrudnianiem gosposi bądź poprośmy kandydatkę o kilka numerów osób, u których wcześniej pracowała. Dzięki temu możliwość zatrudnienia osoby niekompetentnej znacznie zmaleje.

Powierzając swój dom, często i majątek, jaki się w nim znajduje, a czasami bliskich, musimy być szczególnie czujni i uważni. Niejednokrotnie w telewizji można usłyszeć, że sprzątaczka okradła rodzinę, a niania rzucała dzieckiem o podłogę. Poza tym, nie daj Boże, taka gosposia może okazać się piękną kobietą, której obiadki szczególnie przypadną mężowi do gustu;) Dlatego też Drogie Panie Domu, rozważnie i z umiarem ufajmy takim gosposiom.Zobacz profilmazur mazurro

Województwo: zachodniopomorskie
Miasto: Szczecin

O sobie:

Komentarze (0)Add Comment

Napisz komentarz

security code
Wpisz ten kod

busy
 
Oceny: / 2
KiepskiBardzo dobry 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Nie jesteś zalogowany.

Ostatnio dołączyli
Artykuły
Najlepsi autorzy
Biznes (60)
Internet (13)
Kultura (8)
Ludzie (29)
Media (6)
Polityka (23)
Sport (9)
Styl życia (63)
Technika (22)
Moda (12)
Promo (10)
Proza (2)
Poezja (0)
Muzyka (1)
Podróże (19)
Film (2)
Telewizja (1)
Polonia (0)
Różne (278)
Razem: 2 online
Użytkowników: 0 / Gości: 2
Brak zarejestrowanych użytkowników