Pisz artykuły, nagrywaj filmy i muzykę, wrzucaj pliki, rób zdjęcia, pisz blogi
Strona główna arrow Promo arrow Szlabany w ogrodzeniach panelowych
  :: Filarum.pl - opinie o pierwszej darmowej pożyczce   :: Smart Pożyczka. Opine o ofercie   :: Konto Inteligo - Nasze opinie   :: Wonga.com - nasza opinia   :: NetCredit i InCredit - zanim pożyczysz
Szlabany w ogrodzeniach panelowych
Bartosz Arecki - 28.07.2013.
ImagePanele ogrodzeniowe są elementami z których składa się całe ogrodzenie. Przymocowane do metalowych słupków łatwo dają się montować oraz je rozmontowywać. Mianem "panelu" określa się płaski element konstrukcyjny.
Ogrodzenie montowane jest w ten sposób, że poszczególne panele przywozi się na miejsce i przymocowywuje do słupków metalowych. Ogrodzenia panelowe mogą być instalowane niemal wszędzie - a zwłaszcza tam, gdzie chodzi o zabezpieczenie zieleni lub terenów sportowych. Istnieją rozmaite rodzaje paneli: panele kratowe, ogrodzenia palisadowe, przenośne. Do tych elementów należałoby jeszcze doliczyć szlabany i napędy elektryczne poruszające drzwi.

Dowolna brama może zostać wyposażona w urządzenia automatyczno-elektryczne z zastosowaniem pilota którym można regulować bramę - otwierać ją do pożądanej szerokości, a następnie zamykać. Automatyzacja zamknięć w ogrodzeniach ma wielkie znaczenie - zwiększa wygodę użytkowania bramek ogrodzeniowych oraz obsługę ruchu w obrębie samych ogrodzeń. Swoją rolę spełniają też dobrze szlabany, których zadaniem jest blokowanie, względnie odblokowywanie, przejazdu. Często są one zaopatrzone w odpowiednią sygnalizację świetlną, która stanowi zespół znaków wysyłających odpowiednie sygnały.

Szlabany często są wykonane z plastiku, nie zaś z metalu. Nie musi być to zresztą plastik - a może być inne sztuczne tworzywo na bazie włókien węglowych. Włókna węglowe są długie i jednocześnie na tyle elastyczne, aby mogły być formowane nici (włókna). Początkowo używane były do wzmacniania tworzyw sztucznych. Włókna karbonowe w porównaniu z włóknami szklanymi mają znaczne zalety: są lżejsze i jednocześnie bardziej wytrzymałe na rozrywanie oraz elastyczniejsze. Poza tym można je stosować w temperaturach do 3.000 stopni Celsjusza.

Zresztą włókna takie mają czterokrotnie wyższą wytrzymałość niż wysokogatunkowa stal. Można je też przetwarzać w inne trwałe materiały. Włókna, lub też dłuższe nici pokrywane są warstwą metalu, następnie sprasowywane i spiekane. W ten sposób wytworzone materiały są wytrzymałe na o wiele wyższe temperatury, niż materiały wzmacniane włóknami karbonowymi w których tworzywo sztuczne ma wyznaczać granice temperatury. Z racji swej znacznej wytrzymałości oraz sztywności przy niewielkiej gęstości, materiały takie znajdują zastosowanie w wielu instalacjach, również jako szlabany przy ogrodzeniach.


Zobacz profilBartosz Arecki

Województwo: świętokrzyskie
Miasto: kielce

O sobie:

Komentarze (1)Add Comment
...
Napisane przez Pan.Mike Kelly, lipiec 22, 2014
Potrzebujesz kredytu, skontaktuj się ze mną poprzez e-mail: (chosenloancompany@gmail.com) z info:

Pełne nazwy:
Kraj:
Ilość:
Czas trwania:
Tel.:

Napisz komentarz

security code
Wpisz ten kod

busy
Tagi:  ogrodzenia panelowe,
 
Oceny: / 1
KiepskiBardzo dobry 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Nie jesteś zalogowany.

Ostatnio dołączyli
Artykuły
Najlepsi autorzy
Biznes (60)
Internet (13)
Kultura (8)
Ludzie (29)
Media (6)
Polityka (23)
Sport (9)
Styl życia (63)
Technika (22)
Moda (12)
Promo (10)
Proza (2)
Poezja (0)
Muzyka (1)
Podróże (19)
Film (2)
Telewizja (1)
Polonia (0)
Różne (278)
Razem: 2 online
Użytkowników: 0 / Gości: 2
Brak zarejestrowanych użytkowników