Pisz artykuły, nagrywaj filmy i muzykę, wrzucaj pliki, rób zdjęcia, pisz blogi
Strona główna arrow Promo arrow Handel internetowy ( meble )
  :: Filarum.pl - opinie o pierwszej darmowej pożyczce   :: Smart Pożyczka. Opine o ofercie   :: Konto Inteligo - Nasze opinie   :: Wonga.com - nasza opinia   :: NetCredit i InCredit - zanim pożyczysz
Handel internetowy ( meble )
Adam Jastrząb - 27.12.2008.

Artykuł opisujący rynek internetowy oraz konkurencyjne branże tegoż rynku. Jest to swojego rodzaju analiza rynku sieciowego przeprowadzona z punktu widzenia producentów mebli, aczkolwiek nie tylko.  Obecnie powstaje coraz to więcej sklepów internetowych, część z nim to właśnie sklepy oferujące meble. Handle internetowy meblami się rozwija mimo tego, że wysyłka mebli jest dosyć droga

Ostatnio na łamach wszelkich mediów głównym tematem jest kryzys finansowy i spowolnienie tempa wzrostu gospodarczego, które prawdopodobnie dotknie też Polski. Sektor rynku, jakim są meble póki co nie okazuje jeszcze przejawów kryzysu. Nasze firmy zajmujące się dystrybucją i sprzedażą mebli intensywnie się rozwijają i poszukują nowych form rozwinięcia działalności. Polscy liderzy branży meblarskiej coraz częściej zauważają ogrom szerokich możliwości jakie oferuje Internet jako medium i kanał sprzedaży. Przykładowo przedstawimy nowy sklep firmy Bogart - meble. Powstał on kilka miesiące temu i rozpoczął intensywną promocje na rynku internetowym. Firma Bogart Meble, która jest właścicielem sklepu, opierała się wcześniej wyłącznie na stacjonarnych formach sprzedaży w obrębie polski metropolii jak Warszawa, czy Rzeszów. Do niedawna sprzedaż internetowa prowadzona przez to przedsiębiorstwo ograniczała się wyłącznie do Allegro, teraz prawdopodobnie głównym kanałem handlu internetowego stanie się nowy sklep firmy Bogart - Meble. Oczywiście salony stacjonarne przynosiły i wciąż przynoszą dochody, ale porządna to firma, która się rozwija. Firma Bogart - Meble prowadzi intensywną promocję w Internecie i coraz więcej się pisze o tym przedsiębiorstwie. (Post na blogu prywatnym na temat sklepu internetowego firmy Bogart - Meble.)
Sprzedaż mebli z wykorzystaniem Internetu może być hamowana przez pewne bariery - czyli dużą ilość podmiotów oferujących meble (konkurencję), a także  koszty wysyłki dużych produktów do jakich większość mebli niewątpliwe należy. Do innych niż meble sektorów cechujących się silną konkurencją w ramach polskim rynku internetowego, wliczyć można również:

  1. komputery i oprogramowanie

  2. nieruchomości

  3. sprzęt fotograficzny

  4. perfumy

  5. części samochodowe i opony - przykład specyficznego sklepu posiadającego w swojej ofercie, jako główny produkt  opony używane

Czemu zwracamy uwagę na właśnie ten sklep sprzedający opony używane? Przedsiębiorstwo to jest ciekawe ze względu na rodzaj produktu jaki oferuje . Od niedawna firma ta działa również w internecie. Dlaczego jest taka ciekawa? Ponieważ oferuje właśnie używane towary a nie nowe jak większość.. Dokładnie chodzi tu o felgi i opony używane.  To jedynym taki sklep, z którym się zetknąłem, sprzedający tylko opony używane. Rynek internetowy cechuje duża ilość firm sprzedających nowe opony, dlatego też domniewam, iż firma zdecydowała się na niszę branżową, którą są opony używane i tutaj upatruje swoich szans przebicia się na rynku.

No, ale powróćmy do tematu.. Meble w handlu internetowym jak już wcześniej pisałem wiążą się ze pewnymi przeszkodami, główną są koszty transportowe. Sklep internetowy dysponuje zasięgiem na całą Polskę, a nawet może zdobywać klientelę z zagranicy (wystarczy prowadzić sklep w kilku wersjach językowych).,Tak więc meble te są  przesyłane z użyciem firm kurierskich lub też, jeśli odległość nie jest znacząca, odbierane przez klienta na miejscu.. Gabaryty niektórych mebli mogą stanowić tutaj znaczące utrudnienie, jednak mimo to coraz więcej firm meblowych decyduje się na otwarcie sklepu internetowego. Tego typu sklep dla firm sprzedających meble jest widocznie dobrym sposobem zyskania klienta i w przyszłości otwarcie takiego sklepu może kazać się bardzo trafną decyzją.



Zobacz profilAdam Jastrząb

Województwo: śląskie
Miasto: Katowice

O sobie:

Komentarze (4)Add Comment
...
Napisane przez Marek, marzec 17, 2014
Ostatnio spotkałem się z taką ofertą współpracy w sprzedaży mebli jak dropshipping, co o tym sądzicie więcej na http://forsant.pl
...
Napisane przez Max, kwiecień 26, 2012
Jestem wymagający i nie zawiodłem się kupując na www.makao-sklep.pl Nie spotkałem się wcześniej z taką obsługą i profesjonalizmem. A przede wszystkim produkty, które kupiłem faktycznie są sprawdzone i godne polecenia.
...
Napisane przez Seweryn, styczeń 17, 2012
Według mnie najlepszym sklepem internetowym jest extrapunkt.pl. Moją opinię potwierdza najnowszy ranking pisma Meble Plus, w którym sklep ten został wyróżniony jako najlepszy sklep internetowy.
...
Napisane przez Mariusz, luty 07, 2010
Dodaj swoją opinie http://aukcje-bez-allegro.cba.pl/

Napisz komentarz

security code
Wpisz ten kod

busy
Tagi:  biznes, reklama, promocja, sklepy internetowe, meble, internet,
 
Oceny: / 0
KiepskiBardzo dobry 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Nie jesteś zalogowany.

Ostatnio dołączyli
Artykuły
Najlepsi autorzy
Biznes (60)
Internet (13)
Kultura (8)
Ludzie (29)
Media (6)
Polityka (23)
Sport (9)
Styl życia (63)
Technika (22)
Moda (12)
Promo (10)
Proza (2)
Poezja (0)
Muzyka (1)
Podróże (19)
Film (2)
Telewizja (1)
Polonia (0)
Różne (278)
Razem: 2 online
Użytkowników: 0 / Gości: 2
Brak zarejestrowanych użytkowników