Pisz artykuły, nagrywaj filmy i muzykę, wrzucaj pliki, rób zdjęcia, pisz blogi
Strona główna arrow Podróże arrow Jak przygotować organizm do wyprawy rowerowej?
  :: Filarum.pl - opinie o pierwszej darmowej pożyczce   :: Smart Pożyczka. Opinie o ofercie   :: Konto Inteligo - Nasze opinie   :: NetCredit i InCredit - zanim pożyczysz   :: Ciekawe miasta Chorwacji- Zadar
Jak przygotować organizm do wyprawy rowerowej?
Image

Zaplanowałeś w tym roku podczas urlopu kilkudniową wyprawę rowerową? To może być świetna przygoda pod warunkiem, że odpowiednio się do tej wyprawy przygotujesz.

Wyprawy rowerowe , zwłaszcza takie, podczas których pokonuje się kilkadziesiąt kilometrów każdego dnia wymagają nie lada kondycji. Dlatego to o kondycję trzeba zadbać w pierwszej kolejności. Sprawdź swoje możliwości – ile kilometrów możesz przejechać na rowerze jednego dnia, żeby wiedzieć, jak dużo pracy przed tobą. Żeby przygotować się do wyprawy, stopniowo zwiększaj dystans, aż dojdziesz do takiego, jaki czeka cię do pokonania każdego dnia twojej wyprawy urlopowej.

Ale sam dystans to nie wszystko. Drugim etapem jest sprawdzenie ukształtowania terenu i przystosowanie swoich możliwości i umiejętności właśnie do tego, po jakim terenie będziemy jeździć. Jeśli wybierasz się na wyprawę po płaskim terenie, to raczej nie masz się czym martwić. Ale jeżeli planujesz spędzić kilka dni na rowerze w górach – koniecznie naucz się jeździć po wzniesieniach. Zarówno podjazdy, jak i zjazdy mogą być dużym wyzwaniem, jeśli nie nauczysz się wcześniej ich pokonywać. Sprawdź, jak zachowuje się twój rower na takim terenie, jak sprawują się hamulce podczas stromych zjazdów.

Gdy osiągniesz już zadowalający poziom kondycji i umiejętności podczas jazdy na długich dystansach – czeka cię kolejny etap przygotowań, czyli jazda z obciążeniem. Musisz wiedzieć, że pokonywanie długich tras bez obciążenia, a przejeżdżanie ich z bagażem to zupełnie inny wysiłek. Dlatego przyzwyczaj się do jeżdżenie rowerem obciążonym w takim stopniu, w jakim będzie on obciążony podczas urlopu. Trenuj jazdę z bagażem po płaskich terenach i po pagórkach.

Przed samym wyjazdem na wyprawę rowerową, gdy już przygotujesz swój organizm, przyzwyczaisz się do wielogodzinnego siedzenia w siodełku, sprawdź jeszcze swój stan zdrowia i wybierz się do dentysty. Nic tak nie psuje urlopu jak bolący ząb, a jazda z jakąś kontuzją czy bólem jest nie do zniesienia. Gdy już zadbasz o ten drobiazg – możesz wyruszać na wyprawę ze świadomością, że jesteś do niej dobrze przygotowany.Zobacz profilSkupieński Marketing

Województwo: świętokrzyskie
Miasto: kielce

O sobie:

Komentarze (0)Add Comment

Napisz komentarz

security code
Wpisz ten kod

busy
Tagi:  wyprawy rowerowe, turystyka rowerowa,
 
Oceny: / 0
KiepskiBardzo dobry 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Nie jesteś zalogowany.

Ostatnio dołączyli
Artykuły
Najlepsi autorzy
Biznes (60)
Internet (13)
Kultura (8)
Ludzie (29)
Media (6)
Polityka (23)
Sport (9)
Styl życia (63)
Technika (22)
Moda (12)
Promo (10)
Proza (2)
Poezja (0)
Muzyka (1)
Podróże (19)
Film (2)
Telewizja (1)
Polonia (0)
Różne (278)
Razem: 4 online
Użytkowników: 0 / Gości: 4
Brak zarejestrowanych użytkowników