Pisz artykuły, nagrywaj filmy i muzykę, wrzucaj pliki, rób zdjęcia, pisz blogi
Strona główna arrow Kultura arrow Co się stało z naszą wrażliwością czy jest jeszcze miejsce na tolerancje.
  :: Filarum.pl - opinie o pierwszej darmowej pożyczce   :: Smart Pożyczka. Opinie o ofercie   :: Konto Inteligo - Nasze opinie   :: NetCredit i InCredit - zanim pożyczysz   :: Ciekawe miasta Chorwacji- Zadar
Co się stało z naszą wrażliwością czy jest jeszcze miejsce na tolerancje.
Image

Ostatnie wydarzenia w sejmie potwierdziły istnienie problemu tolerancji w naszym kraju. Dobitnie pokazali to nasi posłowie, którzy odrzucili ustawę o związkach partnerskich. A słowa posłanki Krystyny Pawłowicz (PIS) przypieczętowały istnienie tego problemu trawiącego nasze społeczeństwo.

Image

O istnieniu w Polsce gejów czy osób homoseksualnych nie trzeba nikogo przekonywać. W związku z tym, jeżeli istnienie takich osób jest faktem dlaczego nie pozwolić, im na normalne życie. Odrzucenie ustawy było przysłowiowym policzkiem, który jasno miał powiedzieć, że nie jesteście tu mile widziani. Sytuacja ta poprzedzona dobrze pamiętanym wyznaniem posła PO Radomira Szumełda prawdy o swojej orientacji. Przyznanie posła Szumełda miało na celu pokazanie jeszcze przed głosowaniem, że spośród otaczających nas ludzi wielu jest odmiennej orientacji. Znane osoby homoseksualne coraz częściej dokonują „coming out”, czyli wyznają prawdę o swojej orientacji jednak zawsze wiąże się to z konsekwencjami.

Dlaczego tak się dzieje.

Żyjemy w społeczeństwie, które cały czas potępia osoby o odmiennej orientacji. Dobitnie pokazuje to sytuacja, które przed rokiem wydarzyła się w jednym z Warszawskich liceów. Jakub uczeń ostatniej klasy liceum został zauważony na zdjęciu z posłanką Anną Grodzką podczas świętowania przez Ruch Palikota swojego sukcesu. W klasie rozpoczęły się domysły, które Jakub uciął przyznając się przed całą klasą, że jest gejem. Niestety, spotkało się to z bardzo negatywnym przyjęciem i falą agresji wyzywano go od pedałów zboczeńców cała klasa się od niego odwróciła.

Teraz spoglądając z perspektywy czy ktokolwiek może z czystym sumieniem powiedzieć, że ta cała nienawiść należała się Jakubowi? Przecież nie zrobił nic złego. Skoro takie podejście prezentuje duża część obywateli naszego kraju nie powinniśmy starać się zmienić takiego stanu rzeczy. Przykład postępowania powinien iść z góry od osób stanowiących prawo, czyli właśnie z sejmu. Ostatnie wydarzenia zwróciła uwagę na ten palący problem i podjęła się tak ważna merytoryczna społeczna dyskusja. W związku z tym możemy być pewni, że ustawa o związkach partnerskich zostanie przegłosowana jednak będziemy musieli na to poczekać jeszcze co najmniej kilka miesięcy.

Rafał Konarowski

Podziękowania dla serwisu Gay chat za merytoryczne wsparcie.Zobacz profilRafał Konarowski

Województwo: świętokrzyskie
Miasto: kielce

O sobie:

Komentarze (0)Add Comment

Napisz komentarz

security code
Wpisz ten kod

busy
Tagi:  Lgbt, wiadomości, polityka, gej,
 
Oceny: / 2
KiepskiBardzo dobry 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Nie jesteś zalogowany.

Ostatnio dołączyli
Artykuły
Najlepsi autorzy
Biznes (60)
Internet (13)
Kultura (8)
Ludzie (29)
Media (6)
Polityka (23)
Sport (9)
Styl życia (63)
Technika (22)
Moda (12)
Promo (10)
Proza (2)
Poezja (0)
Muzyka (1)
Podróże (19)
Film (2)
Telewizja (1)
Polonia (0)
Różne (278)
Razem: 2 online
Użytkowników: 0 / Gości: 2
Brak zarejestrowanych użytkowników