Pisz artykuły, nagrywaj filmy i muzykę, wrzucaj pliki, rób zdjęcia, pisz blogi
Strona główna
  :: Filarum.pl - opinie o pierwszej darmowej pożyczce   :: Smart Pożyczka. Opinie o ofercie   :: Konto Inteligo - Nasze opinie   :: NetCredit i InCredit - zanim pożyczysz   :: Ciekawe miasta Chorwacji- Zadar
Pisz BLOGI. Oddajemy w Wasze ręce nowy, otwarty portal społecznościowy. Chcemy aby każdy kto ma własne poglądy mógł przy pomocy Opress.pl wyrazić je publicznie. Chcemy dzielić się wiedzą i pomagać innym w rozwijaniu dziennikarstwa internetowego. Blogi i dziennikarstwo obywatelskie to przyszłość internetu tak więc razem z nami buduj niezależną społeczność, która nie boi się wyrażać własnych opinni i poglądów.
"CZY KEVIN JUŻ NA STAŁE ZAGOŚCIŁ W POLSKIEJ TRADYCJI?"
Ewa Kanas - 05.12.2012.

Tego roku, jak pewnie przed każdymi świętami Bożego Narodzenia, większość z nas będzie oczekiwała na jeden z najbardziej humorystycznych filmów jakim jest "Kevin sam w domu". Młody bohater od samego początku podbił serca widzów. W roku 1992 pierwszy raz mieliśmy okazję rozpocząć naszą przygodę z Kevin'em. Jak to się dzieje, że dzięki temu małemu urwisowi nie wyobrażamy sobie bez niego świąt? Główną rolę odegrał, może mniej już zanany pod swoim prawdziwym nazwiskiem, Macaulay Culkin. Trudno uwierzyć, że ten młody chłopak, którego ciągle pamiętamy z roli Kevin'a, ma dziś już 32 lata! Można nieśmiało stwierdzić, że jego kariera rozpoczęła się i zarazem zakończyła z produkcją filmu. Pewnie jednak jego gaża nie dała mu o tym zapomnieć ;). Ale wróćmy do tematu. Jak w każde święta zasiadamy z całą rodziną, by móc przez tych parędziesiąt minut dobrze spędzić czas. Sam film, jego scenariusz i aranżacja pozwalają nam choć na chwilę oderwać się od szarej rzeczywistości i przenieś w świat,  w którym panuje stuprocentowy, świąteczny klimat. Utrwala nas w tym przekonaniu również świetna ścieżka dźwiękowa. Niejeden kojarzy utwór taki jak na przykład: "We Wish You a Merry Christmas". Dzięki  temu, film tym bardziej zyskuje na świątecznej wartości. Warto również zauważyć, że po ogromnym sukcesie pierwszej części historii o Kevin'ie, powstała druga część pod tytułem "Kevin sam w Nowym Jorku". Komizm sytuacyjny jak i postaci wcale nie był gorszy od poprzedniej części. Aktorzy ponownie wcielili się w swoje role i dozowali nam dawkę śmiechu. Więc niełatwo nam będzie zapomnieć o tej komedii, która jak myślę wpisana już została w repertuar każdego świątecznego widza.

Święta to nie tylko filmy, które możemy napotkać na każdym kanale telewizyjnym. Święta to także niezapomniana atmosfera i nastrój, który udziela się niemal każdemu z nas. Fantastyczny, cynamonowy zapach w każdym domu. Okna i drzwi przepięknie ustrojone ozdobami świątecznymi. Choinki, które cieszą swym blaskiem i rozświetlają panujące ciemności. Lecz jednak to, co ja sama najbardziej lubię w Świętach Bożego Narodzenia to to, że chociaż przez ten krótki okres czasu ludzie są dla siebie lepsi. Gasną wtedy wszystkie kłótnie i spory, a o złych rzeczach chcemy szybko zapomnieć. Niemal wszyscy starają się zrobić coś dobrego, ofiarować drugiej osobie choćby ciepłe słowo, a  w dniu Wigilii dzielimy się z najbliższymi opłatkiem na znak pojednania i przebaczenia. Są to wspaniałe tradycje, które należy jak najdłużej podtrzymywać. Lecz, czy Kevin zdołał się już zapisać w naszą, polską tradycję? Tak jak wielu jest jego zwolenników, tak wielu przeciwników. Nie wszystkim mogą się wydawać zabawne przygody ośmioletniego bohatera. Powtarzany, od niepamiętnych czasów, przez każde święta, film mógł się znudzić. Myślę jednak, że może to dotyczyć głównie starszych widzów, którzy wyrośli już z tego typu humoru. Jednego jestem pewna, że każdy Polak przynajmniej raz w swoim życiu został wciągnięty w wir przygód cwanego Kevin'a.

Tak więc, pomimo wszystkich wspaniałych, przedświątecznych obrzędów, film o małym urwisie w znacznym stopniu wpisał się w polską bożonarodzeniową tradycję. Ja sama nie odmówię sobie tej przyjemności i z wielką niecierpliwością już czekam na kolejną dawkę śmiechu. Tak więc nie pozostaje mi nic innego jak tylko wszystkim Wam życzyć Wesołych Świąt z Kevin'em na czele! :)

Image

Zobacz profilEwa Kanas

Województwo: świętokrzyskie
Miasto: kielce

O sobie:

Komentarze (0)Add Comment

Napisz komentarz

security code
Wpisz ten kod

busy
Tagi:  Kevin sam w domu, Kevin sam w Nowym Jorku,
 
Oceny: / 3
KiepskiBardzo dobry 
następny artykuł »

Nie jesteś zalogowany.

UWAGA! Publikujemy wyłącznie autorskie i unikalne teksty. Jeżeli napisany przez Ciebie artykuł znajduje się już w innym portalu, nie będzie on brany pod uwagę przy weryfikacji i zostanie odrzucony.
Ostatnio dołączyli
Artykuły
Najlepsi autorzy
PolecamyZnam.szczecin.pl - informacje o Szczecinie
Witryna używa plików cookies. Dowiedz się więcej .
Biznes (60)
Internet (13)
Kultura (8)
Ludzie (29)
Media (6)
Polityka (23)
Sport (9)
Styl życia (63)
Technika (22)
Moda (12)
Promo (10)
Proza (2)
Poezja (0)
Muzyka (1)
Podróże (19)
Film (2)
Telewizja (1)
Polonia (0)
Różne (278)
Razem: 2 online
Użytkowników: 0 / Gości: 2
Brak zarejestrowanych użytkowników