Pisz artykuły, nagrywaj filmy i muzykę, wrzucaj pliki, rób zdjęcia, pisz blogi
Strona główna arrow Biznes arrow Spedycja i logistyka kontraktowa
  :: Filarum.pl - opinie o pierwszej darmowej pożyczce   :: Smart Pożyczka. Opine o ofercie   :: Konto Inteligo - Nasze opinie   :: Wonga.com - nasza opinia   :: NetCredit i InCredit - zanim pożyczysz
Spedycja i logistyka kontraktowa
Zuzia Modelska - 04.06.2013.
W większości przypadków przedsiębiorstwa produkcyjne zlecają firmom zewnętrznym wszelkie działania związane ze spedycją i  logistyką. Tego typu działanie wynika ze strategii tych przedsiębiorstw oraz z kosztów wynikających z tego typu działalności. Albowiem cena jaką producenci płacą firmom spedycyjnym jest dużo mniejsza niż koszty utworzenia i prowadzenia działu spedycyjnego i logistycznego we własnym przedsiębiorstwie. Umowy z firmami spedycyjnymi podpisywane są z reguły na dłuższy okres czasu, dlatego też one same dbają o to, aby ich Klienci byli zadowoleni ze świadczonych usług. Outsourcing logistyczny ma charakter strategiczny. Umowy powinny być podpisywane na dłuższy okres. Krótkoterminowe partnerstwo może tylko wprowadzić zamieszanie i przynieść straty w postaci zastoju produkcji bądź utraty innych kontrahentów.

Podpisanie kilkuletniego kontraktu na usługi spedycji i logistyki jest pierwszym krokiem do wprowadzenia także innych zmian związanych z organizacją działania przedsiębiorstwa i zoptymalizowaniem kosztów produkcji. Zewnętrze firmy zajmujące się spedycją i logistyką, a konkretniej ich pracownicy wiedzą jak dostosować oczekiwania swoich Klientów wobec logistyki do samych procesów jakie muszą zostać dokonane, aby z powodzeniem dostarczyć bezpiecznie załadunek do docelowego adresata. Klienci firm spedycyjnych i logistycznych mają różne potrzeby, które wynikają z charakteru ich działalności. Dla przykładu przedsiębiorstwa produkujące tak produkty z branży FMCG (Fast-moving consumer goods) wymagają od firm spedycyjnych i logistycznych, aby towar został zabezpieczony i przewożony w sposób nie zagrażający zachowania jego jakości.

Długoterminowe kontrakty logistyczne pozwalają firmom tego rodzaju przygotować się na świadczenie usług na najwyższym poziomie. Mają bowiem one czas, aby zaopatrzyć się we właściwe dla produktów opakowania, zaplanować dostawy tak, aby odbywały się w jak najkrótszym terminie. Ponadto ustalić konsolidację przeładunków tworząc w ten sposób plan cross-docking’u.

Zlecając procesy dotyczące spedycji i logistyki niejako oddajemy część odpowiedzialności za sukces działalności przedsiębiorstwa komuś obcemu. Z tego też powodu decyzja dotycząca outsourcingu nie powinna być dokonywana tylko na skutek potrzeb znalezienia oszczędności. Zarządzanie łańcuchem dostaw jest kluczowym składnikiem powodzenia działalności produkcyjnej. Wybór partnera w tym zakresie powinien być zaplanowany z najwyższą starannością, ponieważ w tym zakresie nie możemy pozwolić sobie na błędy.

Zobacz profilZuzia Modelska

Województwo: świętokrzyskie
Miasto: kielce

O sobie:

Komentarze (1)Add Comment
...
Napisane przez Kamil, grudzień 29, 2013
Ciekawy artykuł. Interesujące informacje można też znaleźć w tym poradniku na temat spedycji międzynarodowej: http://fracht.pl/poradnik/wpis/specyfika-spedycji-miedzynarodowej/

Napisz komentarz

security code
Wpisz ten kod

busy
Tagi:  spedycja logistyka, logistyka spedycja, logistyka, spedycja Wrocław,
 
Oceny: / 0
KiepskiBardzo dobry 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Nie jesteś zalogowany.

Ostatnio dołączyli
Artykuły
Najlepsi autorzy
Biznes (60)
Internet (13)
Kultura (8)
Ludzie (29)
Media (6)
Polityka (23)
Sport (9)
Styl życia (63)
Technika (22)
Moda (12)
Promo (10)
Proza (2)
Poezja (0)
Muzyka (1)
Podróże (19)
Film (2)
Telewizja (1)
Polonia (0)
Różne (278)
Razem: 2 online
Użytkowników: 0 / Gości: 2
Brak zarejestrowanych użytkowników