Pisz artykuły, nagrywaj filmy i muzykę, wrzucaj pliki, rób zdjęcia, pisz blogi
Strona główna arrow Biznes arrow Praca dla studentów na wakacje
  :: Filarum.pl - opinie o pierwszej darmowej pożyczce   :: Smart Pożyczka. Opine o ofercie   :: Konto Inteligo - Nasze opinie   :: Wonga.com - nasza opinia   :: NetCredit i InCredit - zanim pożyczysz
Praca dla studentów na wakacje

Przyszedł czas wakacji – słodkiego lenistwa oraz moment do nadrobienia zaległości w książkach czy filmach. Czy nie lepiej jednak wykorzystać ten czas na zarobienie pieniędzy? Gdzie najlepiej szukać pracy na wakacje?

Odpowiedź na to pytanie zależy od jednego głównego czynnika – gdzie się ją szuka. W zależności czy jest to miasto, czy niewielka miejscowość możliwości znalezienia dorywczego zajęcia są bowiem różne.

W mniejszych miejscowościach zazwyczaj propozycje będą dotyczyły pracy sezonowej u okolicznych rolników lub pomocy w mniejszych przedsiębiorstwach. W miastach ofert można znaleźć znacznie więcej – od roznoszenia ulotek, poprzez pomoc w gastronomii, kończąc na pracy dorywczej w ramach marketingu sieciowego.

Ta ostatnia możliwość dotyczy zresztą nie tylko miast. Wszystko zależy od zbudowanej sieci klientów, sprzedawać więc np. kosmetyki MLM  można praktycznie wszędzie. Stawki we wszystkich wspomnianych wyżej pracach nie są wprawdzie wygórowane, ale podobnie nie są wymagania pracodawców.

Zazwyczaj są to zajęcia o nienormowanym czasie pracy, ustalanym w ramach tygodniowego grafiku. Rzadko kiedy wynagrodzenie naliczane jest inaczej niż poprzez ustaloną godzinową stawkę za wykonywane prace. Współpraca opiera się o umowę o dzieło lub zlecenie podpisywaną na czas określony. Trzeba przy tym pamiętać, że przy tym rodzaju umowy nie przysługuje urlop, ewentualne dni wolne należy więc zgłaszać pracodawcy lub zaznaczać je w grafiku.

Czy praca ta będzie polegała na pomocy kucharzowi czy roznoszeniu ulotek, może ona przynieść znacznie więcej korzyści niż tylko pieniądze. Zdobycie doświadczenia czy nawiązanie stałej współpracy to tylko jedne z nich. Są one jednak na tyle ważne, że dla każdego z nich warto pracy tej na wakacje poszukać.Zobacz profilSzczepan Janicki

Województwo: świętokrzyskie
Miasto: kielce

O sobie:

Komentarze (0)Add Comment

Napisz komentarz

security code
Wpisz ten kod

busy
Tagi:  praca na wakacje, zajęcie na wakacje, ,
 
Oceny: / 0
KiepskiBardzo dobry 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Nie jesteś zalogowany.

Ostatnio dołączyli
Artykuły
Najlepsi autorzy
Biznes (60)
Internet (13)
Kultura (8)
Ludzie (29)
Media (6)
Polityka (23)
Sport (9)
Styl życia (63)
Technika (22)
Moda (12)
Promo (10)
Proza (2)
Poezja (0)
Muzyka (1)
Podróże (19)
Film (2)
Telewizja (1)
Polonia (0)
Różne (278)
Razem: 2 online
Użytkowników: 0 / Gości: 2
Brak zarejestrowanych użytkowników