Pisz artykuły, nagrywaj filmy i muzykę, wrzucaj pliki, rób zdjęcia, pisz blogi
Strona główna arrow Biznes arrow BGŻOptima Lokata bankowa. Czy to jeszcze ma sens?
  :: Filarum.pl - opinie o pierwszej darmowej pożyczce   :: Smart Pożyczka. Opinie o ofercie   :: Konto Inteligo - Nasze opinie   :: NetCredit i InCredit - zanim pożyczysz   :: Ciekawe miasta Chorwacji- Zadar
BGŻOptima Lokata bankowa. Czy to jeszcze ma sens?
Zenon Malicki - 23.08.2013.
ImageLokaty bankowe to produkty bankowe, które jeszcze kilkanaście lat temu cieszyły się ogromną popularnością. Wysoka inflacja, która w tych latach istniała, powodowała iż oprocentowanie lokat było bardzo korzystne. Na korzyść lokat działało również coś innego – nie było dla nich wielu alternatyw. Dziś ten, kto chce zarabiać na oszczędnościach, ma o wiele większy wybór.
ImagePosiadając pieniądze, których chwilowo nie mamy jak zagospodarować, można je przechowywać w przysłowiowej „skarpecie”, jednak nie przynoszą one w tym momencie zysku. Ich realna wartość spada, warto więc zrobić coś, by było inaczej. Każdy, kto chce pomnożyć swoje oszczędności, może zdecydować się na wiele różnych produktów bankowych, które to umożliwiają, zainwestować w fundusze inwestycyjne, akcje, obligacje, rachunki oszczędnościowe. Wybór jest wielki. Jak przy nim wygląda opłacalność lokat? Z pozoru bardzo mizernie.

Lokata Bezkarna w BGŻOptima


Atrakcyjne lokaty to zwykle te dla nowych klientów. Jak na przykład lokata bezkarna w BGŻOptima https://www.eit-centrum.waw.pl/bgzoptima-opinie-lokaty-konto/ BGŻ Optima to wirtualny oddział banku BGŻ BNP Paribas z ofertą nastawioną na oszczędzanie. Lokatę bezakarną może otworzyć tylko nowy klientem BGŻOptima zakłądającym konto oszczędnościowe. Podobne lokaty można spotkać również w Nest Banku, ale tam już otwieramy konto osobiste. podobne lokaty bez konta spotkamy za to w Idea Banku i Getinie, przy czym z kolei te banki borykają się  z problemami finansowymi.

Oprocentowanie lokat

Każdy kto spojrzy na oprocentowanie lokat i możliwe zyski, które można osiągnąć przy innych produktach bankowych, szybko może uznać, że lokata jest czymś, co warto omijać. Oczywiście nie można się z tym zgodzić. Lokata może nie zapewnia zysku bardzo dużego, ale z pewnością zapewnia zysk w pełni stabilny. Pewny. W przypadku innych produktów umożliwiających pomnażanie oszczędności, może być inaczej. Możliwość pomnażania oszczędności jest hipotetyczna i często bliżej nie określona. Nie jest związana z gwarancjami zysku. Fundusze inwestycyjne, akcje – można na nich zarabiać bardzo dużo, jednak można zarabiać niewiele lub stracić. Wszystko jest zależne od tego na jaki produkt się zdecydujemy i jakie podejmiemy ryzyko. Inwestując w agresywnie inwestujący fundusz, możemy zyskać wiele albo nic. Podobnie jest z innymi produktami.

Warto również wspomnieć o jednym – w przypadku tego rodzaju produktów, trzeba mieć sporą wiedzę o tym jak inwestować, śledzić trendy, sytuacje gospodarcza, podejmować trafne decyzje. Przy lokatach nie ma takich problemów. Decydując się na lokatę, decydujemy tylko o jednym – jaka jest dla nas najkorzystniejsza. Możemy oprzeć się o rankingi lokat, ale zawsze trzeba spojrzeć również na to, jakie lokaty są dla nas najlepsze, analizując między innymi, czy będziemy mogli ulokować pieniądze na dłużej, nie mogąc z nich korzystać, czy będziemy chcieli pomnażać oszczędności, ale również móc środki wypłacić w dowolnej chwili. Możemy zdecydować się na lokatę z określoną formą kapitalizacji odsetek, oprocentowaniem, zasadami. Gdy zdecydujemy, mamy pewność, ile nam taka lokata przyniesie zysku. Podsumowując – jeśli posiadamy środki finansowe, które w danej chwili nie są nam potrzebne, a nie chcemy by traciły na wartości, warto rozejrzeć się za tym, by przechowywać je w taki sposób, by zarabiały na siebie. Lokata jest najprostszym wyjściem, ale nie oznacza to oczywiście, że nie warto się nią zainteresować. Fakt – wiele produktów umożliwia szybsze i korzystniejsze pomnażanie oszczędności, niekiedy jednak słowo „umożliwia”, nie oznacza, że gwarantuje. Warto o tym wiedzieć i nie odchodzić od lokat. Dobrze wybrane mogą przynosić pewne zyski. Warto mieć tego świadomość.


Zobacz profilZenon Malicki

Województwo: świętokrzyskie
Miasto: kielce

O sobie:

Komentarze (4)Add Comment
...
Napisane przez Malwina Kowalska, październik 18, 2014
http://abcsexu.com
...
Napisane przez Tadek, wrzesień 23, 2013
Lokata ma jak najbardziej sens jeśli ktoś chce mieć po prostu święty spokój i ma zamiar tylko przechować pieniądze. Jeśli ktoś chce by jego pieniądze pracowały to już musi się nagłówkować. Można inwestować w nieruchomości w Polsce bądź za granicą http://interia360.pl/artykul/czy-w-polsce-da-sie-bezpiecznie-zainwestowac-pieniadze,64169 ? tu jest np. wzmianka o inwestowaniu w działki w Chinach. Można również inwestować na giełdzie ale trzeba się trochę na tym znać lub zrobić to za pomocą jakiegoś pośrednika, polisy inwestycyjnej etc. Możliwości jest sporo ale jak ktoś chce zarobić to lokatę odradzam.
...
Napisane przez martas, wrzesień 20, 2013
Żadna lokata w tym momencie nie ma sensu. Zarobić można na nieruchomościach, tylko do tego potrzebny odpowiedni kapitał. Żeby przejąć np. halę Jartomu pod Warszawą, trzeba wydać kilka milionów - kto ma teraz takie środki?
...
Napisane przez lidka, wrzesień 05, 2013
Zdecydowałam się na lokatę w Skok Wołomin ze względu na dobre oprocentowanie. W bankach dochodzi do 5 procent, w tym Skoku prawie do 7.

Napisz komentarz

security code
Wpisz ten kod

busy
Tagi:  lokata, lokaty bankowe, oszczędności, finanse, banki w Polsce, najlepsze lokaty,
 
Oceny: / 3
KiepskiBardzo dobry 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Nie jesteś zalogowany.

Ostatnio dołączyli
Artykuły
Najlepsi autorzy
Biznes (60)
Internet (13)
Kultura (8)
Ludzie (29)
Media (6)
Polityka (23)
Sport (9)
Styl życia (63)
Technika (22)
Moda (12)
Promo (10)
Proza (2)
Poezja (0)
Muzyka (1)
Podróże (19)
Film (2)
Telewizja (1)
Polonia (0)
Różne (278)
Razem: 2 online
Użytkowników: 0 / Gości: 2
Brak zarejestrowanych użytkowników