Pisz artykuły, nagrywaj filmy i muzykę, wrzucaj pliki, rób zdjęcia, pisz blogi
Strona główna arrow Biznes arrow Konto Inteligo - Nasze opinie
  :: Filarum.pl - opinie o pierwszej darmowej pożyczce   :: Smart Pożyczka. Opinie o ofercie   :: Konto Inteligo - Nasze opinie   :: NetCredit i InCredit - zanim pożyczysz   :: Ciekawe miasta Chorwacji- Zadar
Konto Inteligo - Nasze opinie
Dzisiaj przeanalizujemy dobrze zanany chyba wszystkim rachunek osobisty Inteligo, czyli konto internetowe z oferty Banku PKO BP. Jedno z najstarszych kont internetowych na polskim rynku bankowym, ale za to w nowej, lepszej wersji niż kiedyś. Bank PKO zweryfikował nieco swoją politykę prowizyjną - czy to pod presją rynku, wynikającą z rosnącej konkurencji, czy z chęci rozwoju i pozyskiwania nowych klientów - to w sumie dla nas nieistotne. Istotny jest z kolei fakt, że Inteligo znacząco się poprawiło w porównaniu do wcześniejszych lat.


Rachunek Inteligo był bodajże pierwszym kontem internetowym, które pojawiło się w ofercie banków w Polsce, mniej więcej na równi w czasie z powstaniem mBanku. Można zatem powiedzieć, że Inteligo z oferty banku PKO było prekursorem bankowości internetowej w Polsce, ale nie tylko. Poniekąd można również stwierdzić, że w kwestii rozwoju programów partnerskich i promocji bankowych w formie premii, Inteligo również ma swój udział, bowiem bank prowadził w ramach promocji swego rodzaju program partnerski dla klientów.

Polegało to na tym, że klient polecając konto znajomemu zyskiwał bodajże 50 zł w formie premii, jak ów znajomy założył konto i zdeponował na nim jakąś określoną kwotę, z której urósł jakiś niewielki procent (Nota bene w tamtych czasach rachunki osobiste były jeszcze oprocentowane). Z kolei ten znajomy spełniając powyższy warunek również otrzymywał premię w kwocie 50 zł. Do dzisiaj Inteligo używa tego sposobu promocji, aczkolwiek chyba na nieco innych warunkach. 

Na początku było to świetną promocją, potem po wprowadzeniu licznych opłata wiele osób uznało, że jest z tym zbyt wiele zachodu. Szczególnie tych, które zakładały konta tylko i wyłaćznie ze względu na premię. Kiedyś 50 zł było znacznie więcej warte niż dzisiaj i robili to głównie studenci i młodzi ludzie.

Potem zaczęło się wprowadzanie licznych opłat za prowadzenie, przelewy, karty. Dlatego wiele osób odeszło od Inteligo i przeszło do mBanku, który był w pełni darmowy. Obecnie jednak sytuacja nieco się odwróciła, bowiem mBank zaczął coraz bardziej podnosić opłaty (głównie za kartę - wielokrotnie ostatnio mBank podniósł również  próg minimalnych transakcji kartą, który pozwala uniknąć opłaty za obsługę karty). Z kolei Inteligo wycofało się z większości opłat - została tylko opłata za kartę, której można uniknąć wykonując w miesiącu transakcję bezgotówkowe na kwotę min 100 zł - jest to jeden z najniższych na rynku progów zwalniających z opłaty za kartę.

 Lepsze warunki daje tylko Bank Smar i Volkswagen Bank, gdzie nie ma żadnych opłat za kartę i żadnych warunków.  Przy czym w Volkswagenie jest dość dziwna sytuacja  z wypłatami z bankomatu. Mianowicie musimy wypłacać minimum 400 zł jednorazowo. Wypłacając mniejszą kwotę zostaniemy obciążeni prowizją za wypłaty z bankomatu.


Reasumują można powiedzieć, że dzisiejsze konto Inteligo w PKO BP jest jednym z najlepszych darmowych kont, przy czym brak prowizji objął tylko nowe konta, stare niestety nadal są obciążone licznymi opłatami. Zaletą Inteligo jest na pewno też fakt, że mimo że jest to konto internetowe to do dyspozycji mamy całą infrastrukturę PKO - oddziały, wpłatomaty itp.Warto też zaznaczyć, że PKO jest uznawany za jedne z najpewniejszych banków działających w Polsce.

Źródła:
1. inteligo.pl/przydatne-informacje/o-inteligo/promocje/historia-inteligo/ - "Historia Inteligo"
2. http://antyhaczyk.blogspot.com/2015/07/konto-inteligo-pko-opinie.html  - "Konto Inteligo w PKO - opinie. (Prywatne lub firmowe, darmowe bez opłat)"

Zobacz profilAdam Jarzębiewski

Województwo: śląskie
Miasto: Katowice

O sobie:

Komentarze (0)Add Comment

Napisz komentarz

security code
Wpisz ten kod

busy
 
Oceny: / 2
KiepskiBardzo dobry 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Nie jesteś zalogowany.

Ostatnio dołączyli
Artykuły
Najlepsi autorzy
Biznes (60)
Internet (13)
Kultura (8)
Ludzie (29)
Media (6)
Polityka (23)
Sport (9)
Styl życia (63)
Technika (22)
Moda (12)
Promo (10)
Proza (2)
Poezja (0)
Muzyka (1)
Podróże (19)
Film (2)
Telewizja (1)
Polonia (0)
Różne (278)
Razem: 2 online
Użytkowników: 0 / Gości: 2
Brak zarejestrowanych użytkowników