Pisz artykuły, nagrywaj filmy i muzykę, wrzucaj pliki, rób zdjęcia, pisz blogi
Strona główna arrow Biznes arrow Komu powierzyć coroczne rozliczanie przychodów?
  :: Filarum.pl - opinie o pierwszej darmowej pożyczce   :: Smart Pożyczka. Opine o ofercie   :: Konto Inteligo - Nasze opinie   :: Wonga.com - nasza opinia   :: NetCredit i InCredit - zanim pożyczysz
Komu powierzyć coroczne rozliczanie przychodów?
Michał Soja - 28.04.2013.
ImageCoroczne rozliczanie podatków nie jest wydarzeniem, które wywołuje pozytywne odczucia w sercach znacznej większości podatników. Choć czas na rozliczenie podatnicy mają do 30 kwietnia, to z roku na rok wyraźnie zauważa się poprawę wyników dotyczących czasu składania PITów. Jak najkorzystniej rozliczać się z fiskusem? Coroczne rozliczanie podatków nie jest wydarzeniem, które wywołuje pozytywne odczucia w sercach znacznej większości podatników. Choć czas na rozliczenie podatnicy mają do 30 kwietnia, to z roku na rok wyraźnie zauważa się poprawę wyników dotyczących czasu składania PITów. Jak najkorzystniej rozliczać się z fiskusem?
 
Kwestia corocznego rozliczania własnych dochodów jest bezpośrednio związana z wielkością tychże dochodów oraz formy ich pozyskiwania. Z uwagi na potencjalne skomplikowanie wyliczania należnego podatku spora grupa podatników nie przygotowuje rocznego zeznania podatkowego samodzielnie, lecz korzysta z mniej lub bardziej fachowej pomocy w tym zakresie. W kwestii przygotowywania i wypełniania zeznań przodują bezwzględnie biura księgowe. Biuro księgowe jest bardzo dobrym rozwiązaniem, choćby dlatego, że jego pracownicy ze względu na formę prowadzonej działalności muszą posiadać niezbędną wiedzę w zakresie bieżących zmian ustawodawczych dotyczących wysokości podatków oraz np. dostępnych ulg podatkowych.

To właśnie skomplikowanie rozliczania podatków jest powodem, dla którego podatnicy bardzo często rezygnują z samodzielnego wypełniania rocznych zeznań i wybierają biuro księgowe lub pomoc biegłego księgowego. Biuro księgowe oferuje jednak więcej korzyści niż tylko fachowe i rzetelne przygotowanie rocznego zeznania. Mianowicie coraz więcej biur księgowych oferuje możliwość dostarczenia wypełnionej i podpisanej przez podatnika deklaracji bezpośrednio do Urzędu Skarbowego w jego imieniu. Taka usługa jest najczęściej wliczona w cenę całej usługi przygotowywania rocznego zeznania. Jest to idealne rozwiązanie zwłaszcza dla podatników, dla których wizyta w Urzędzie Skarbowym jest ostateczną koniecznością. Przygotowanie rocznych zeznań przez biuro księgowe sprawdza się najlepiej w przypadku rozliczania się małżeństw. W przypadku wspólnego rozliczania pojawiają się bowiem dochody z różnych źródeł, ulgi i koszty uzyskania przychodów, które dla osób, które nie są biegłe w sprawach księgowych mogą stanowić niemały kłopot. Na szczęście współczesne rozwiązania (np. wspomniane biuro rachunkowe), są łatwo dostępne i co ważne – niedrogo.


Zobacz profilMichał Soja

Województwo: świętokrzyskie
Miasto: kielce

O sobie:

Komentarze (0)Add Comment

Napisz komentarz

security code
Wpisz ten kod

busy
Tagi:  biuro księgowe, usługi księgowe, księgowość,
 
Oceny: / 1
KiepskiBardzo dobry 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Nie jesteś zalogowany.

Ostatnio dołączyli
Artykuły
Najlepsi autorzy
Biznes (60)
Internet (13)
Kultura (8)
Ludzie (29)
Media (6)
Polityka (23)
Sport (9)
Styl życia (63)
Technika (22)
Moda (12)
Promo (10)
Proza (2)
Poezja (0)
Muzyka (1)
Podróże (19)
Film (2)
Telewizja (1)
Polonia (0)
Różne (278)
Razem: 2 online
Użytkowników: 0 / Gości: 2
Brak zarejestrowanych użytkowników