Pisz artykuły, nagrywaj filmy i muzykę, wrzucaj pliki, rób zdjęcia, pisz blogi
  :: Filarum.pl - opinie o pierwszej darmowej pożyczce   :: Smart Pożyczka. Opine o ofercie   :: Konto Inteligo - Nasze opinie   :: Wonga.com - nasza opinia   :: NetCredit i InCredit - zanim pożyczysz
Biznes
Idealna lokata bankowa
Zenon Malicki - 23.03.2013.
ImageJaka powinna być idealna lokata bankowa? Przede wszystkim zapewniająca wysokie oprocentowanie, możliwość zerwania w dowolnym czasie bez utraty odsetek oraz bez kwot granicznych minimalnych i maksymalnych. Także powinna być łatwa w założeniu i korzystaniu. Najlepsze lokaty bankowe to swobodny wybór okresu trwania inwestycji ale czy taki produkt w ogóle istnieje? Dokładnie taki nie, ale to nie znaczy, że nie można znaleźć oferty bardzo zbliżonej do zakładanego ideału. Największym problemem okaże się niewielkie oprocentowanie w stosunku do inflacji, pozwalające jednak na uchronienie swoich oszczędności przed spadkiem ich wartości. Jest ono również uzależnione od okresu trwania lokaty - im dłużej chcemy powierzyć nasze środki bankowi tym większe oprocentowanie możemy uzyskać.
Tagi:  lokata, lokaty bankowe, inwestycje, banki, najlepsze lokaty, oprocentowanie lokat,
więcej »
 
Angielsko-polskie tłumaczenia chemiczne - diabeł tkwi w spolszczeniach nazw związków chemicznych
Daniel Korcz - 11.03.2013.
Image

 

Przekład tekstu chemicznego z języka angielskiego na język polski wymaga znajomości nazewnicwa związków chemicznych wg wytycznych IUPAC (Międzynarodowej Unii Chemii Czystej i Stosowanej). Poza przydatną w codziennym życiu znajomością nazw zwyczajowych opisujących związki chemiczne (np. sól kuchenna lub sól morska), dla chemika najważniejsza jest znajomość tzw. nazw systematycznych (odpowiednio: chlorek potasu i chlorek sodu). Istnieje prosta metoda tłumaczenia nazw związków chemicznych z języka angielskiego a język polski. Otóż nazwy związków chemicznych są zwykle tzw. spolszczeniami z angielskiego. Ponieważ język angielski uznawany jest za międzynarodowy język nauki, nowo odkryte substancje i nowo zsyntetyzowane pochodne znanych substancji chemicznych od razu otrzymują nazwę angielską, stąd przeważnie pierwotne ich brzmienie występuje w języku angielskim, z którego dokonuje się przekładu. Takie tłumaczenia zwykle wykonuje się schematycznie. Otóż przykłady opierają się na następujących założeniach…

 


Tagi:  tłumacz, chemik, chemia, tłumaczenia z chemii, tłumaczenia angielski,
więcej »
 
Skąd ta popularność e-kantorów?
Anna Sylwia - 08.03.2013.

Tanio, szybko i bez wychodzenia z domu - za sprawą boomu tych wirtualnych placówek zmniejsza się ilość stacjonarnych kantorów w Polsce.


Tagi:  kator, e-kantor, internetowy, online,
więcej »
 
Czy interim manager jest w stanie skutecznie zrealizować plany marketingowe?
Maciej Trytko - 28.02.2013.
Często powodem klęski firm jest to, że ich plany marketingowe nie są realizowane. Są schowane przed widokiem pracowników firmy. Nikt nie przekazuje ich wizji dalej. Nikt nie dba o ich odpowiednie wdrożenie i kontrolowanie, czy wszyscy wiedzą co mają robić. Nawet gdyby taki plan marketingowy, powstały przecież na podstawie solidnych badań marketingowych, umożliwił uzyskanie przeważającej pozycji na rynku, nikt go nie czyta i nikt się nim nie interesuje.
Tagi:  plany marketingowe, interim manager, strategie marketingowe, zarządzanie marketingiem, marketing, marketing firmy,
więcej »
 
Nowe oblicze HR
Kamila Stanley - 26.02.2013.
Image

ImageDawniej sprawa była prosta. Gdy dana firma poszukiwała pracownika, jej właściciel spotykał się z garstką kandydatów i na tej podstawie wybierał, tego, który jego zdaniem był najbardziej odpowiedni. Z biegiem czasu w większych firmach jak grzyby po deszczu zaczęły powstawać specjalne działy HR, których zadaniem była rekrutacja. Jednak dziś i to powoli ulega zmianie. Oczywiście działy HR są, jednak coraz częściej firmy korzystają z zewnętrznych agencji, które zawodowo zajmują się rekrutacją.


Tagi:  rekrutacja pracowników, interview, rozmowa w sprawie pracy,
więcej »
 
Pod jakim względem porównywać lokaty?
Zenon Malicki - 26.02.2013.
ImageWybranie najlepszej oferty nie jest sprawą łatwą, jednakże mamy możliwość skorzystania z kilku ułatwień. Przede wszystkim warto zwracać uwagę na ranking lokat bankowych, który systematyzuje oferty danych banków pod względem atrakcyjności. Oczywiście każdy z nas ma inne wymagania co do danej inwestycji, dlatego też do każdej sytuacji należy podchodzić indywidualnie i najlepiej gdy konsultujemy ją jeszcze z osobą dużo bardziej od nas obytą w tematyce bankowości.
Tagi:  lokaty, ranking lokat, najlepsze lokaty, porównanie lokat,
więcej »
 
Organizowanie konferencji w Polsce
zypolek zypolek - 15.02.2013.

Konferencje w Polsce zaczynają stanowić coraz istotniejsze narzędzie kreowania wizerunku polskich firm. Nie należy ukrywać, że organizowanie konferencji w tym kraju, z roku na rok budzi coraz większe zainteresowanie. Dlaczego tak to wygląda? Z wielu przyczyn? Głównie chodzi o zasięg.

 


Tagi:  konferencje, hotele,
więcej »
 
Bezpieczny produkt inwestycyjno-oszczędnościowy
Zenon Malicki - 14.02.2013.
ImageInwestowanie pieniędzy nie musi być ryzykowaną grą. Musimy tylko wiedzieć z jakich produktów bankowych korzystać aby zyskać, a nie stracić. Najpopularniejsze w tej chwili są lokaty bankowe. Oferty lokat można porównać sprawdzając ranking lokat.
Tagi:  ranking lokat, lokaty bankowe, finanse, oszczędności, inwestycje,
więcej »
 
Prywatne przedszkole jako pomysł na biznes
Malwina Ross - 13.02.2013.
Prognozy demograficzne są jednoznaczne – z roku na rok rodzi się coraz więcej dzieci. Tymczasem w publicznych placówkach przedszkolnych już teraz brakuje miejsc. To dobra wiadomość dla wszystkich, którzy chcieliby wystartować z własnym biznesem. Na otwarcie prywatnych przedszkoli często decydują się kobiety, zwłaszcza młode mamy, które w ten sposób mogą spokojnie pracować i jednocześnie mieć swoją pociechę stale na oku.
Tagi:  domowe przedszkole, jak otworzyć, niepubliczne przedszkole,
więcej »
 
Plakaty - usługi projektowe
Image
Przeglądając katalogi rozmaitych firm możemy spotkać również firmy które produkują plakaty. Oferują one już gotowe projekty, lecz najlepszym pomysłem jest samodzielny projekt plakatu. Obecnie klienci mają również i takie możliwości dzięki zastosowaniu rozmaitych aplikacji.

Tagi:  polskie firmy,
więcej »
 
««  start « poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna » koniec »»

Pozycje :: 31 - 40 z 60

Nie jesteś zalogowany.

Ostatnio dołączyli
Artykuły
Najlepsi autorzy
Biznes (60)
Internet (13)
Kultura (8)
Ludzie (29)
Media (6)
Polityka (23)
Sport (9)
Styl życia (63)
Technika (22)
Moda (12)
Promo (10)
Proza (2)
Poezja (0)
Muzyka (1)
Podróże (19)
Film (2)
Telewizja (1)
Polonia (0)
Różne (278)
Razem: 3 online
Użytkowników: 0 / Gości: 3
Brak zarejestrowanych użytkowników